• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yenialternatifgazetesi
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com

SON HABERLER     SON HABERLER    SON HABERLER      SON HABERLER   SON HABERLER SON HABERLER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.65167.6823
Euro8.95278.9886
Hava Durumu

CEYHAN BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar Başkanlığında toplanan Ceyhan Belediye Meclisi ilk toplantısını yaparak göreve başladı.

CEYHAN BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar Başkanlığında toplanan Ceyhan Belediye Meclisi ilk toplantısını yaparak göreve başladı.

15 Maddeden oluşan gündemle toplanan Ceyhan Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı meclis başkanı sıfatıyla CHP’den 15 Ak Parti ve MHP’den 13 İyi Parti’den de 4 üye hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, CHP tarafından Gündem dışı 3 maddenin Başkan Kadir Aydar tarafından da 1 maddenin gündeme alınması teklif edildi.  Gündeme alınması istenen maddeler Şu şekilde;

Ek Komisyonların kurulması

İller Bankası ve diğer kurumlara borçlanma yetkisinin Belediye Başkanı’na verilmesi

Gayrimenkul alım satımları için Encümen’e yetki verilmesi

Madde olarak ta Başkan Kadir Aydar tarafından da geçtiğimiz günlerde bir maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Ziya Can Dedeoğlu’nun isminin bir parka verilmesi.

GÜNDEM MADDELERİ TEK TEK OYLANDI

Ardından Gündem Maddelerinin görüşülmesine başlandı;

2. Madde de yer alan Başkan vekillikleri 15’e 13 oyla CHP Meclis üyeleri Cemal Gürsel İlci ve Alaattin Yıldırım olarak belirlendi.

3. Madde de yer alan Meclis 2 Asil 2 yedek katip üyelikleri de yine 15’e 13 olarak oy çokluğu ile CHP Meclis Üyeleri Yusuf Topak ve Ahmet Çiftçi Asil Alaattin Yıldırım ve Umut Topal’da yedek üye olarak belirlendi.

4. Maddedeki İmar Komisyonlarının belirlenmesi için yapılan oylamada da CHP‘li üyeler Nezir Dorak ve M. Nuri Toprak, MHP’li üye Süleyman Altınışık, Plan Bütçe Komisyonuna ise CHP’li üyeler Umut Topal, Ahmet Çitçi AK Parti’li üye Mehmet Çakır olarak oy birliği ile seçildi.

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ OTURUMA SONRADAN KATILDI

5. Madde de yer alan Encümen Üyelerinin belirlenmesi oylamasında da CHP’li üyeler Mehmet İnce Korkmaz, M. Nuri Toprak ve İbrahim Kocaman 15 oyla seçildi, AK Parti’nin teklif ettiği Halil Duru, Mehmet Çakır ve Ahmet Çiftçi 13 oy alırken 4 oy boş çıktı. Bu oylamada oturuma geç gelen İyi Parti Meclis üyeleri de oy kullandı.

6 ve 7. Gündem maddeleri olan Meclis aylık toplantı günleri her ayın ilk Salı günü 15.00 olarak Meclis üyeleri huzur hakları da 143 TL olarak oy birliğiyle belirlendi.

Gündemin 8. Maddesinde yer alan Tarihi kentler birliğine üye seçiminde de yine oy çokluğu ile Behice Sagat, Umut Topal İse yedek üye olarak belirlendi.

9. Madde de yer alan Türk Dünyası Belediyeler Birliğine de CHP’li üyeler Berem Avar Asil Ahmet Çift ise 19’a 13 oyla seçildiler.

10. Madde de yer alan Çukurova Belediyeler Birliği’ne üye belirlenmesinde de oy çokluğu ile CHP’li üyeler İbrahim Kocaman, M. Nuri Toprak ve Umut Topal Seçildiler.

11. Madde de yer alan Ceyhan Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne üye seçiminde aday çıkmadığı için oylama yapılmadı.

Gündemin 12. Maddesinde yer alan Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının belirlenmesi ise CHP tarafından Belediye Başkanı’nın Maaşının (14.400 TL) 3’te 2’si teklif edilirken Ak Parti gurubu 3’te 1’i olmasını teklif etti. Bu madde de 19 ‘a 13 oy ile 3’te 2’si olarak kabul edildi.

13. ve 14. Maddede yer alan 2018 bütçesi ve 2018 Mali Yılı Faaliyet raporları okunarak bilgilendirme yapıldı. Gündemin son maddesinde yer alan Belediye Personel Şirketi Yönetim Başkanlığı seçiminde Başkan Kadir Aydar oy birliği ile belirlendi.

CHP gurubu tarafından Gündem dışı verilen önergelerin oylanmasında ise 3 madde de 19 kabul 13 red ile oy çokluğu ile kabul edilirken, Başkan Kadir Aydar tarafından Teklif edilen Ziya Can Dedeoğlu’nun adının bir parka verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasının ardından oturum oy birliği ile kapatıldı.

487 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
NÖBETÇİ ECZANELER
FİKSTÜR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret17499