• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yenialternatifgazetesi
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com

SON HABERLER     SON HABERLER    SON HABERLER      SON HABERLER   SON HABERLER SON HABERLER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.473318.5473
Euro17.658717.7295
Hava Durumu

CHP'nin Afyonkarahisar Kampı Başladı

Başkan Aydar Afyon Kampında Büyük İlgi Gördü.

CHP'nin yerel yönetim politikalarını belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği "CHP Belediye Başkanları Çalıştayı" Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde başladı. 

CHP'li tüm belediye başkanlarının katıldığı kampta Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar büyük ilgi gördü. Başkan Aydar birçok belediye başkanı ile görüşerek yapılacak olan projeler  hakkında bilgi alışverişlerinde bulundu.
Başkan Aydar toplantıda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek Ceyhan'da yapacağı projelerini aktararak, Ceyhanlı hemşehrilerinin selamını iletti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ise yapılacak tüm projelere destek vereceklerini aktararak tüm Ceyhanlı vatandaşlara selamlarını gönderdi.


Kılıçdaroğlu CHP'li belediye başkanları için 7 maddelik yerel yönetimler ilkesini de açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun "Halkçı Belediyecilik" olarak adlandırdığı 7 temel ilke; ayrımsız hizmet, fakir mahallere pozitif ayrımcılık, şeffaflık, liyakat, adaletle yönetim başlıklarını içeriyor ve partili belediyelerin bu ilkelere uygun bir yönetim anlayışı sergilemeleri isteniyor.

Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları için sıraladığı 7 ilke ise şöyle;

1 – Yönettiğiniz belediyede hemşehrilerinizi inançları, kimlikleri ya da yaşam tarzları itibariyle ötekileştirmeyiniz. Tüm vatandaşları kucaklayınız.

2 – Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.

3 – Fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapınız. Yatırımlarınızda bu mahallelere öncelik veriniz… Hizmet programınızda özellikle engelli – dezavantajlı gruplar ve kadınlar lehine irade ortaya koyunuz.

4 – Yoksullara yardım yaparken insan onurunu koruyunuz, ailenin ya da kişinin yoksulluğunu asla teşhir etmeyiniz. Yani halkçılığın temel ilkelerinden olan “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” anlayışına uygun davranınız.
5 – Harcamalarınızı, yatırımlarınızı mali disiplin içerisinde planlayınız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete veriniz. Bütçe kullanımlarınızla ilgili olarak belli aralıklarla belde sakinlerini ve kamuoyunu bilgilendiriniz. Bu aynı zamanda “israfla mücadele” demektir. Hiç kimse unutmasın “kul hakkı” halkçılığın temel ilkelerinden biridir.

6 – Yönetici atamalarında liyakat esasına mutlaka uyunuz. Partizanca uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. Halkçılığın bir diğer temel ilkesi olan “işi ehline verme” kuralını, her atamada göz önünde bulundurunuz. Kamu yararına uygun olması şartıyla sizden önce başlatılmış projeleri sürdürünüz.

7 – Belediyeyi “adaletle” yönetiniz. Hakkı, hukuku ve adaleti her ortamda savununuz ve gereğini yapınız. Belediye çalışanlarının özlük haklarını eksiksiz koruyunuz, kimsenin işiyle ve aşıyla uğraşmayınız. Böylece size oy vermeyenlerin dahi size saygı duymasını sağlarsınız.

505 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
NÖBETÇİ ECZANELER
FİKSTÜR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret39302