• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yenialternatifgazetesi
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com

SON HABERLER     SON HABERLER    SON HABERLER      SON HABERLER   SON HABERLER SON HABERLER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.634316.7010
Euro17.593417.6639
Hava Durumu

Ceyhan’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir “ uygulaması yapıldı

31/03/2021

İçişleri Bakanlığının “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” temalı trafikte yaya önceliği ve güvenliğini sağlayarak can kayıplarının azaltılması amacıyla toplumda farkındalık oluşturmaya yönelik uygulaması kapsamında, Ceyhan’da polis bölgesinde 10 nok

Ceyhan’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir “ uygulaması yapıldı

 

 

İçişleri Bakanlığının “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” temalı trafikte yaya önceliği ve güvenliğini sağlayarak can kayıplarının azaltılması amacıyla toplumda farkındalık oluşturmaya yönelik uygulaması kapsamında, Ceyhan’da  polis bölgesinde 10 noktada, jandarma bölgesinde de 3 noktada işaretleme, bilgilendirme ve denetimler yapıldı.

 

Polis bölgesinde 2 noktadaki,  jandarma bölgesindeki 1 noktadaki etkinliğe Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz da katılarak İlçe Emniyet Müdürü Alpertunga Berberoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Satılmış Çal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı M.İslam Bünül, Ceyhan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim İkidağ, öğretmenler ve bir grup öğrenci ile birlikte yaya ve okul geçitlerindeki ortadaki birer beyaz çizgiyi kırmızıya dönüştürdüler.

 

26 Ekim 2018 tarihinde 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesinde yapılan düzenleme ile “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.”  Hükmü  getirilmişti. Bu düzenlemeden hareketle İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmiş ve “Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası” hayata geçirilerek 06 Şubat 2019 tarihinde “Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek” amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak etkinlikler düzenlenmişti.

 

Bu etkinliklerin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak üzere “Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek”  için 02 Ekim 2019 tarihinde ülke genelinde  Hepimiz Yaya Geçitlerindeyiz” sloganıyla “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” kampanyası kapsamında farkındalık etkinlikleri eş zamanlı olarak gerçekleştirilmişti.

 

2021 yılı süresince yürütülecek  faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini arttırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, 30 Mart 2021 Salı günü 12.00­ - 15.00 saatleri arasında tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak Devletin tüm unsurları ile farkındalık oluşturmaya çalıştığını göstermek amacıyla etkinlikler düzenlendi.

 

 Yıl boyunca, “yaya önceliği” vurgusunun sürekliliğinin sağlanması için toplumsal farkındalığı arttırmaya yönelik etkinlik ve kampanyaların düzenlenmesi ve denetim/bilgilendirme faaliyetlerinin yürütülmesine Ceyhan İlçemizde de devam edilecek.

90 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
NÖBETÇİ ECZANELER
FİKSTÜR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret36515