• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yenialternatifgazetesi
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com

SON HABERLER     SON HABERLER    SON HABERLER      SON HABERLER   SON HABERLER SON HABERLER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.473318.5473
Euro17.658717.7295
Hava Durumu

Ceyhanlı Çiftçiler Teknolojiyle Buluşuyor.

15/09/2021

Hollanda'nın lider tarım teknoojileri üreticilerinden FieldBee firması ve 1962'den beri ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında hizmet sunan Agromaster Technology firması, tarımda dijitalleşme etkinlikleri kapsamında 22 Eylül Çarşamba günü saat 15.30

Ceyhanlı Çiftçiler Teknolojiyle Buluşuyor.

 

Hollanda'nın lider tarım teknoojileri üreticilerinden FieldBee firması ile Agromaster Technology firması, tarımda dijitalleşme etkinlikleri kapsamında 22 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'da Ceyhan'da "Tarla Günü" düzenleyecektir.

 

Ceyhan Yumurtalık Yolu 1. km de (Yetişkardeşler Tarım'ın karşısında) düzenlenecek olan tarla gününde, Türk ve Hollandalı mühendisler hassas tarım teknolojileri, otomatik dümenleme sistemleri, manuel dümenleme sistemleri, RTK baz istasyonlu sistem hakkında Ceyhanlı çiftçilerimizin merak ettiği soruları yanıtlayacaktır. FieldBee firmasına ait Ceyhan'da aktif çalışan otomatik dümenleme sistemleri "uydulu traktör" etkinlik kapsamında tarla gününde yerini alacaktır. Etkinliğe, FieldBee otomatik dümenleme sistemi satın almış ve kullanan Ceyhanlı kullanıcılar da katılım gösterecektir. Ceyhanlı çiftçilerimiz merak ettikleri tüm soruları etkinlik günü kullanıcılara yöneltebilecektir. Ayrıca, Ceyhanlı çiftçiler tarla gününde, FieldBee firmasının geliştirmiş olduğu olduğu otomatik dümenleme sistemini de deneyimleyebilecektir. Hassas tarım teknolojileri alanında önemli bir ürün konumunda olan otomatik dümenleme sistemi Türkiye'de yaygın olarak uydulu traktör olarak da bilinmektedir. Otomatik dümenleme sistemleri, yaygın bilinen adıyla uydulu traktör çiftçilerin tarlada daha doğru, pratik ve yüksek verim elde etmeleri için yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Tarım konusunda, dünyanın lider ve öncü ülkelerinden olan Hollanda'da ve diğer gelişmiş ülkeler de otomatik dümenleme sistemleri çok yaygın ve etkin olarak kullanılmaktadır. Otomatik dümenleme sistemi sayesinde çiftçiler kayıt tutma, haritalama, traktör yönlendirme, gece ve düşük görünürlükte çalşma olanağı başta olmak üzere çok çeşitli avantajlara sahip olacaktır.

 

 

 

Düzenlenecek olan tarla günü hakkında konuşan Agromaster Technology firması yetkilisi zirat yüksek mühendisi Mustafa Topçueri,  "Ülkemiz mükemmel bir çoğrafyaya sahip, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her yanı bir harika, her yanı çok verimli. Bizler bu ülkenin neferleri olarak üzerinde yaşadığımız toprakları evlatlarımızdan ödünç aldığımız bilinciyle hareket ediyoruz. Bu nedenle toprağımıza sahip çıkmalıyız, yer üstü ve yer altı kaynaklarımızı maksimum verimle kullanmalıyız. Geleneksel tarım yöntemleri yüksek verimlilik konsunda bir takım eksikliklere sahiptir. Bu eksiklikleri tespit etmek ve gidermek toprağımız ve ülkemizin kalkınması için çok önemlidir. Hayatın her alanında olduğu gibi tarım sektörü de dijitalleşmektedir. Gelişmiş ülkeler bu duruma çok hızlı adepte oldular ve bunun faydasını görmektedirler. Bizler düzenleyeceğimiz bu etkinlik ile Ceyhan'ın verimli toprakalarında bir farkındalık oluşturmak  istedik. Etkinlik kapsamında çitçilerimizle bir araya gelerek onlarla modern tarım teknoojileri, hassas tarım teknoojileri, otomatik dümenleme sistemi Türk çiftiçizmin deyimiyle uydulu traktör hakkında konuşmak istiyoruz. 22 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'da, Ceyhan Yumurtalık Yolu 1. km de (Yetişkardeşler Tarım'ın karşısında) 90 dekarlık arazide düzenlenecek tarla günü etkinliğine tüm Ceyhanlı çiftçilerimizi bekliyoruz. Ceyhanlı çiftçilerimizin yanı sıra tarım sekötörünün tüm paydaşlarını o gün aramzıda görmekten büyük mutluluk duyacağız.Ayrıca, çiftçilerimizi, ziraat mühendislerimizi ve ziraat fakültelerinde okuyan mühendis adayı arkadaşlarımızı web sitemiz olan www.agromastertechnology.com adresini takip etmelerini tavisye ediyoruz. www.agromastertechnology.com adlı web sitemiz üzerinden 7/24 yeni nesil tarım teknolojilerine ait çok çeşitli bilgilere, makalelere ve ürünlere ulaşabilirler." dedi.

287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
NÖBETÇİ ECZANELER
FİKSTÜR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret39302