• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yenialternatifgazetesi
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM


www.ahmetcansever.com

SON HABERLER     SON HABERLER    SON HABERLER      SON HABERLER   SON HABERLER SON HABERLER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594
Hava Durumu

“Bu yolu kadınlarımızla el ele yürüyeceğiz”

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Adana’da başlattığı siyaset okulunun açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, TBMM’de yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzu ettiğini belirterek, “Kadınlarımızla yürüyecek çok yolumuz var

“Bu yolu kadınlarımızla el ele yürüyeceğiz”

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Adana’da başlattığı siyaset okulunun açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, TBMM’de yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzu ettiğini belirterek, “Kadınlarımızla yürüyecek çok yolumuz var. El ele çalışmalarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzuladığını belirtti.

Başkan Soner Çetin, Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (Ka.der) Adana’da düzenlediği siyaset okulunun açılışında konuştu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen her partiden kadın siyasetçilere hitap eden Başkan Soner Çetin, “Ka.der’in zaten hemmensubu olmaktan, her bir kadın dostu belediye başkanı olmaktan çok memnun olduğumu burada bir kez daha ifade etmek istiyorum. Kadınlarımızla daha yürüyecek çok yolumuz var. El ele çalışmalarımız her zaman devam etti. Bundan sonra da sürecek, aynı şekilde, aynı anlayışla. Bir erkek belediye başkanı olup da Ka.der üyesi olmak da çok fazla bir insana nasip olmamıştı herhalde” dedi.

Siyaset okulunun başarılı geçeceğine inandığını belirten Başkan Soner Çetin, “Yaniher yerde ama her yerde başta tabii Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeterli sayıda kadın milletvekilimiz olmasını gerçekten çok arzu ediyorum.Belediyelerde, belediye başkanları içerisinde, örgütlerde yeterli sayıda kadın başkan ve yönetim kurulu üyeleri olmasını, gerçekten yürekten arzu ediyoruz. İnşallah bir gün bu mücadele başarıya kavuşacakTabi liyakat birinci planda esas alınması gereken şeydir. Çok sayıda bu görevlere layık kadınlarımız olduğunu çok net biliyorum. Her yeri hak eden, her şeyin en güzelini hak edenKadın arkadaşlarımız var. Hem bu salonda bulunan hem de belki de burada bulunma fırsatı bulamayan çok sayıda kadın arkadaşımız var. Ben hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Ama inanıyorum bu Ka.der başta olmak üzere bu şekildeyapılacak bir mücadele sonucunda günün birinde belki de erkeklerden çok daha fazla kadının yer aldığı bir Türkiye'ye de hep beraber ulaşırız diyorum. HepinizeTekrar üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

KADINLAR SİYASETTE DAHA ETKİN OLMALI

Ka.der Genel Başkanı Nuray Karaoğlu da, TBMM’deki sandalyelerin yarısının kadınlara ait olduğunu söyledi. Ka.der’in bugüne kadar neler yaptığına dair kısa bir tanıtım videosunun izletildiği Şirin Tekeli Siyaset Okulu’nun aday adayı olacak her kadının ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Genel Başkan Karaoğlu, Türkiye’de seçme ve seçilme hakkının Fransa, İsviçre, İtalya’dan önce elde edildiğine dikkat çekti.

Kadınlar kadar kadın haklarını savunan erkeklerin de kendileri için önemli olduğunu ifade eden Genel Başkan Nuray Karaoğlu, “Artık, toplumda kadınların siyasette daha fazla yer almaları algısı yerleşti. Kadınlar siyasette olmalı. Kadınların siyasette daha fazla yer bulamaması erkeklerin koyduğu kotadandır. Sizler seçildiğinizde TBMM’de erkek egemen bir nesil ile mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Burada alacağınız eğitimle siyasetin kirli yüzünü görmenize yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

KABİNEDE TEK KADIN BAKAN VAR

Nuray Karaoğlu, şu anda Bakanlar Kurulunda bulunan 18 bakandan sadece birinin kadın olduğunu belirterek, seçilen değil seçen kadınlar olacaklarını söyledi.

Ka.der eski başkanı Şirin Tekeli adının verildiği siyaset okulunun açılışına Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin dışında önceki dönem milletvekili Elif Doğan Türkmen, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Azime Kocacık, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, Ka.der Adana Şube Başkanı Zuhal Özbelli ve siyasi partilere mensup kadınlar katıldı. 4 gün sürecek eğitim için Türkiye’nin çeşitli illerinden değişik partilere mensup 56 kadın milletvekili aday adayı başvuruda bulundu.

94 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
NÖBETÇİ ECZANELER
FİKSTÜR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret65800